Infolinia 800 800 605

Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagodów

Szanowni Państwo!
Ministerstwo Edukacji i Nauki przy współpracy z Fundacją Auxilium uruchomiło całodobową, bezpłatną infolinię dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”. Pod bezpłatny numer telefonu 800 800 605 może zadzwonić każda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Więcej w linku poniżej:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/800-800-605—ruszyla-calodobowa-bezplatna-infolinia-dla-dzieci-mlodziezy-rodzicow-i-pedagogow-pomagamy

Realizowane przez Fundację „Auxilium” zadanie prowadzenia ogólnopolskiej infolinii interwencyjno-informacyjnej „Pomagamy” wzbudziło duże zainteresowanie mediów. Fundacja „Auxilium” cieszy się z tego zainteresowania, gdyż pozwala ono dotrzeć z informacją o możliwości otrzymania pomocy do jeszcze większej liczby osób potrzebujących. Niestety, przy okazji zainteresowania medialnego naszym projektem, zauważamy smutny fakt przekazywania przez niektóre media na nasz temat informacji zawierających manipulację bądź nieprawdę. Do informacji fałszywych należy m. in. twierdzenie, jakoby Prezes Fundacji, ks. dr Józef Partyka był egzorcystą i wykładowcą KUL czy też twierdzenie, jakby na infolinii „Pomagamy” dyżurowali egzorcyści, bądź osoby bez odpowiednich kompetencji.
Wobec tego oświadczamy, że ks. dr Józef Partyka kierujący Fundacją „Auxilium” jest doktorem psychologii, a wszystkie osoby dyżurujące w ramach infolinii „Pomagamy” są psychologami, pedagogami bądź prawnikami i że nie ma wśród nich egzorcystów. Sytuacja ta pokazuje nam, jak ważne w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego jest wzmacnianie umiejętności krytycznej analizy źródeł oraz umiejętności obrony przed fake newsami. Doświadczenie to inspiruje nas do jeszcze większego zaangażowania w tych obszarach. Przy okazji bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas finansowo przekazując darowizny na cele statutowe Fundacji i prosimy o dalszą pomoc. To dzięki Państwa hojności możemy pomagać tym, którzy potrzebują pomocy i wsparcia w różnych trudnościach życiowych.

Fundacja „Auxilium”
Plac Kazimierza Wielkiego 5
33-100 Tarnów
Nr konta – 97 1870 1045 2078 1069 8554 0001

Udostępnij

Comments are closed.

Shopping Basket