Bezpłatne zajęcia Fundacji „Auxilium” w październiku br.

Szanowni Państwo!

Fundacja „Auxilium” zaprasza dzieci i młodzież do udziału w kolejnej serii warsztatów poświęconych racjonalnemu poznaniu świata Internetu, zarówno jego możliwości, jak i zagrożeń. Program warsztatów oparty jest o zasady profilaktyki zintegrowanej zachowań ryzykownych i profilaktyki uzależnień.

Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych:
– Przygody Piotrka i Selfika – warsztaty dla dzieci z kl. 1-3
– Ujarzmić cyfrowego tygrysa – warsztaty dla dzieci z kl. 4-6
– Prawo jazdy smartfonem – warsztaty dla młodzieży (powyżej 7 kl. szk. podst.)
– Prawo jazdy smartfonem – warsztaty dla osób z niepełnosprawnością intelektualną,
– „Warsztaty zdrowia cyfrowego dla rodziców i nastolatków” czyli warsztaty, w których uczestniczą całe rodziny (rodzice i nastolatki). Harmonogram zajęć jest dostępny na załączonych plakatach.

Plakat - Ujarzmić cyfrowego tygrysa. Warsztaty dla dzieci z kl 4-6. Data 17 października 2022r. Plakat - Przygody Piotrka i Selfika. Warsztaty dla dzieci z klas 1-3. Data 17 października 2022r. Plakat - Prawo jazdy smartfonem. Data: 18 października 2022r. 11.00 - 13.00

Wszystkich zainteresowanych, a szczególnie rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na wykłady p. Bogny Białeckiej, psychologa pt. „Dlaczego media społecznościowe i depresja idą w parze” oraz „Dzieci w wirtualnej sieci”Wykłady odbędą się odpowiednio 17 października o godz. 16.00 oraz 18 października o godz. 14.00. Materiały graficzne w załączeniu.

W ramach oferty dla małżeństw i rodzin Fundacja „Auxilium” proponuje bezpłatne warsztaty z terapeutą rodzinnym w ramach „Laboratorium małżeństwa”. Celem warsztatów jest zapobieganie kryzysom, podnoszenie jakości relacji małżeńskich oraz poprawa komunikacji w rodzinie. „Laboratorium małżeństwa” daje również możliwość uczestniczenia w indywidualnych konsultacjach z terapeutą rodzinnym oraz terapii rodzinnej po uprzednim umówieniu wizyty pod numerem telefonu 14 692 00 74.

W ramach działania „Pracowni Rozwoju Osobistego” proponujemy zarówno indywidualne konsultacje, jak również warsztaty prowadzone przez psychologa. O szczegółach spotkań można dowiedzieć się z załączonych materiałów graficznych, jak również dzwoniąc pod nr telefonu: 14 692 00 74.

Przypominamy również o możliwości skorzystania z „Saloniku gier planszowych”, który umożliwia aktywne spędzanie czasu oraz ćwiczenia pamięci i koncentracji poprzez rozgrywanie gier edukacyjnych i strategicznych. Z „Saloniku gier” mogą korzystać wszyscy zainteresowani w ramach wolnego czasu po uprzednim zgłoszeniu pod numerem telefonu 14 692 00 74.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także na indywidualne sesje coachingowe. Coaching to:
– umiejętność wspierania innych w rozwoju poprzez umiejętne prowadzenie uważnego i empatycznego, a zarazem profesjonalnego dialogu z klientem,
– proces ukierunkowany na lepsze poznanie siebie, swoich wartości i drogi życiowej,
– praca nad lepszym kontaktem ze sobą, swoimi emocjami, potrzebami i podejmowaniem decyzji w zgodzie ze sobą. Aby umówić się na indywidualne sesje coachingowe należy zarejestrować się po numerem telefonu 14 692 00 74.

Fundacja „Auxilium” zaprasza również wszystkich zainteresowanych na cykl inspirujących spotkań psychoedukacyjnych „Wieczory z psychologią”. W czasie zajęć z psychologiem organizowanych wokół tematów takich jak relacje małżeńskie i rodzinne, wychowanie, kształtowanie osobowości, emocje i motywacje oraz wiele innych będzie można w łatwy i przyjemny sposób rozwijać własną wiedzę oraz kompetencje. Kolejne spotkania zaplanowane są na 10 i 24 października (poniedziałki) o godz. 18.00. Tematy najbliższych spotkań to: „Kryzys małżeński… i co dalej?” oraz „Dlaczego (nie) warto mieć teściową?” Więcej informacji na załączonych plakatach.

Październik to również miesiąc, w którym rusza „Tarnowska agora” – klub merytorycznych debat sokratejskich. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 25 października.

***

Wszystkie proponowane aktywności odbywać się będą w ramach uruchomionego przez Fundację „Auxilium” „Laboratorium Prężności Społecznej Miasta”, które wchodzi w skład projektu „Tarnów – Nowe spojrzenie”. Wymienione powyżej wydarzenia odbędą się w Tarnowie przy ul. Legionów 30 (II piętro). O inicjatywach zaplanowanych na kolejne miesiące w ramach „Laboratorium Prężności Społecznej Miasta” będziemy informować niebawem.

Osoby, które zamierzają wziąć udział w proponowanych spotkaniach są proszone o potwierdzenie swojego udziału w wybranym wydarzeniu dzwoniąc pod numer telefonu: 14 692 00 74 lub przesyłając mail na adres: laboratorium@1815.pl

Więcej szczegółów dotyczących proponowanych zajęć można uzyskać pod numerem telefonu: 14 692 00 74.

Zapraszamy,
Fundacja „Auxilium”

Udostępnij

Comments are closed.

Shopping Basket