Smartfon jako „cyfrowa niańka”?

Szanowni Państwo! Zdrowy rozwój dzieci wymaga naszej uwagi i zaangażowania. Niezwykle ważne jest, abyśmy zdawali sobie sprawę z poważnych konsekwencji, jakie niesie za sobą nadmierne korzystanie z technologii przez najmłodszych. Dlatego, szczególnie podczas zbliżającego się weekendu, warto inwestować swój czas w rozmowy, zabawy i różne aktywności na świeżym powietrzu. Zadbajmy o to, by nasze maluchy miały zagwarantowany balans między światem cyfrowym a rzeczywistym. Budujmy relacje, które opierają się na bezpośrednim kontakcie, a nie na ekranach.

Pamiętajmy, że to my, dorośli, dajemy przykład i kształtujemy nawyki naszych dzieci. Uczmy je, jak mądrze korzystać z technologii, jednocześnie pokazując, że prawdziwe życie toczy się poza ekranem.

Jeśli jednak zauważą Państwo, że dziecko lub nastolatek w domu zbyt intensywnie korzysta z technologii cyfrowych i mają Państwo wrażenie, że wpływa to negatywnie na jego zachowanie, nie wahajcie się skontaktować z nami. Nasz specjalista, psycholog dzieci i młodzieży, pomoże we właściwej diagnozie problemu i zaproponuje jego możliwe rozwiązania. Zapraszamy do naszych gabinetów na konsultacje po wcześniejszym umówieniu wizyty pod numerem telefonu 14 692 02 93 wew. 1. Nasz sekretariat jest czynny codziennie w dni robocze od 16.00 do 20.00!

 

Comments are closed.

Shopping Basket