Propozycje bezpłatnych zajęć Fundacji „Auxilium” w listopadzie br. realizowanych w ramach „Laboratorium Prężności Społecznej Miasta”

Szanowni Państwo!

Fundacja „Auxilium” zaprasza wszystkich zainteresowanych, a szczególnie rodziców, nauczycieli i wychowawców na wykłady p. Bogny Białeckiej, psychologa pt. „Dlaczego media społecznościowe i depresja idą w parze” oraz „Prawdy i mity o grach cyfrowych. Jak naprawdę wpływają one na nasze dzieciWykłady odbędą się 29 listopada o godz. 15.00 oraz o godz. 17.00.

Plakat - "Dlaczego media społecznościowe i depresja idą w parze?" Data 29 listopada godzina 15:00. Miejsce: Tarnów, ul. Legionów 30. Zapisy: telefon 14 692 00 74

Plakat - "Prawy i mity o grach cyfrowych". Data: 29 listopada godzina 17:00. Zapisy: telefon 14 692 00 74. Miejsce: Tarnów ul. Legionów 30

Dzieci i młodzież zachęcamy do udziału w kolejnej serii warsztatów poświęconych racjonalnemu poznaniu świata Internetu, zarówno jego możliwości, jak i zagrożeń. Program warsztatów oparty jest o zasady profilaktyki zintegrowanej zachowań ryzykownych i profilaktyki uzależnień. Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych:

– Przygody Piotrka i Selfika – warsztaty dla dzieci z kl. 1-3
– Ujarzmić cyfrowego tygrysa – warsztaty dla dzieci z kl. 4-6
– Prawo jazdy smartfonem – warsztaty dla młodzieży (powyżej 7 kl. szk. podst.) Harmonogram zajęć jest dostępny na załączonych plakatach.

Plakat - Ujarzmić cyfrowego tygrysa. Warsztaty dla dzieci z klas 4-6. Data 28 i 29 Listopada 2022r. godzina 8:30. Zapisy: 14 692 00 74 Plakat - Prawo jazdy smartfonem. Warsztaty dla młodzieży 28 i 29 listopada 2022r. godzina 10:30. Zapisy: 14 692 00 74

W ramach oferty dla małżeństw i rodzin Fundacja  AUXILIUM proponuje bezpłatne warsztaty z terapeutą rodzinnym w ramach „Laboratorium małżeństwa”. Celem warsztatów jest zapobieganie kryzysom, podnoszenie jakości relacji małżeńskich oraz poprawa komunikacji w rodzinie. „Laboratorium małżeństwa” daje również możliwość uczestniczenia w indywidualnych konsultacjach z terapeutą rodzinnym oraz terapii rodzinnej po uprzednim umówieniu wizyty pod numerem telefonu 14 692 00 74.

Plakat - Laboratorium małżeństwa. Opis programu oraz godziny warsztatów.

W ramach działania „Pracowni Rozwoju Osobistego” proponujemy zarówno indywidualne konsultacje, jak również warsztaty prowadzone przez psychologa. O szczegółach spotkań można dowiedzieć się z materiałów graficznych dołączonych do wiadomości e-mail, jak również dzwoniąc pod nr telefonu: 14 692 00 74.

 

Przypominamy również o możliwości skorzystania z „Saloniku gier planszowych”, który umożliwia aktywne spędzanie czasu oraz ćwiczenia pamięci i koncentracji poprzez rozgrywanie gier edukacyjnych i strategicznych. Z „Saloniku gier” mogą korzystać wszyscy zainteresowani w ramach wolnego czasu po uprzednim zgłoszeniu pod numerem telefonu 14 692 00 74.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także na indywidualne sesje coachingowe. Coaching to:

– umiejętność wspierania innych w rozwoju poprzez umiejętne prowadzenie uważnego i empatycznego, a zarazem profesjonalnego dialogu z klientem,
– proces ukierunkowany na lepsze poznanie siebie, swoich wartości i drogi życiowej,
– praca nad lepszym kontaktem ze sobą, swoimi emocjami, potrzebami i podejmowaniem decyzji w zgodzie ze sobą. Aby umówić się na indywidualne sesje coachingowe należy zarejestrować się po numerem telefonu 14 692 00 74.

Fundacja AUXILIUM zaprasza wszystkich zainteresowanych na cykl inspirujących spotkań psychoedukacyjnych „Wieczory z psychologią”.W czasie zajęć z psychologiem organizowanych wokół tematów takich jak relacje małżeńskie i rodzinne, wychowanie, kształtowanie osobowości, emocje i motywacje oraz wiele innych będzie można w łatwy i przyjemny sposób rozwijać własną wiedzę oraz kompetencje. Kolejne spotkania zaplanowane są na 07 i 21 listopada (poniedziałki) o godz. 18.00. Tematy najbliższych spotkań to: „Psychologiczne aspekty cierpienia w chorobie i umieraniu” oraz „Psychologiczne podstawy kształtowania się religijności” Więcej informacji na załączonych plakatach.

Listopad to również miesiąc, w którym odbędzie się spotkanie „Tarnowskiej agory” – klubu merytorycznych debat sokratejskich. Spotkanie zaplanowane jest na 22 listopada o godz. 18.

***

Wszystkie proponowane aktywności odbywać się będą w ramach uruchomionego przez Fundację Auxilium „Laboratorium Prężności Społecznej Miasta”, które wchodzi w skład projektu „Tarnów – Nowe spojrzenie”. Wymienione powyżej wydarzenia odbędą się w Tarnowie przy ul. Legionów 30 (II piętro). O inicjatywach zaplanowanych na kolejne miesiące w ramach „Laboratorium Prężności Społecznej Miasta” będziemy informować w następnych komunikatach.

Osoby, które zamierzają wziąć udział w proponowanych spotkaniach są proszone o potwierdzenie swojego udziału w wybranym wydarzeniu dzwoniąc pod numer telefonu: 14 692 00 74 lub przesyłając mail na adres: laboratorium@1815.pl

Więcej szczegółów dotyczących proponowanych zajęć można uzyskać pod numerem telefonu: 14 692 00 74.

Zapraszamy!

Udostępnij

Comments are closed.

Shopping Basket