Zaproszenie na bezpłatne wydarzenia w lutym br. od Fundacji „Auxilium”

Szanowni Państwo,

Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa do udziału w kolejnych wydarzeniach wchodzących w skład szerokiej oferty edukacyjno-rozwojowej przygotowanej przez Fundację „Auxilium”. Nasze działania, zaplanowane na luty bieżącego roku, wpisują się w projekt „Laboratorium Prężności Społecznej Miasta”, będący częścią większej inicjatywy „Tarnów — Nowe spojrzenie”. Projekt „Tarnów — Nowe Spojrzenie” jest współfinansowany ze środków Norweskiego mechanizmu Finansowego w ramach Programu Rozwój Lokalny na lata 2014-2021. Celem tych działań jest wzmocnienie więzi społecznych oraz wsparcie indywidualnego rozwoju mieszkańców Tarnowa.

W ramach naszego programu przygotowaliśmy szereg wydarzeń, które oferują bogaty wybór tematów i aktywności, od „Wieczorów psychologicznych” przez „Kino z misją”, warsztaty zarządzania czasem, sesje coachingowe, aż po warsztaty dla rodziców i seniorów. Szczegółowe informacje na temat każdego z wydarzeń znajdują się w załączonym poniżej harmonogramie.

Dodatkowo, chcielibyśmy zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie, jakim będzie Kongres Prężności: „BUILDING RESILIENCE. Prężność jako kluczowy zasób dla odporności na kryzys”, który odbędzie się 19 marca (wtorek). Kongres zakończy się wieczornym koncertem, na którym wystąpią mieszkańcy Tarnowa biorący udział w specjalnie przygotowanych z tej okazji warsztatach oraz Joanna Słowińska – jedna z najbardziej fascynujących i wyrazistych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. To doskonała okazja do wzięcia udziału w inspirującym spotkaniu oraz wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami. Już teraz zachęcamy Państwa do takiego zaplanowania sobie czasu, aby móc wziąć udział w tym Wydarzeniu. O wszystkich szczegółach dotyczących ww. warsztatów jak również Kongresu będziemy państwa informować w oddzielnej korespondencji.

Zachęcamy dorosłych, młodzież oraz dzieci do aktywnego uczestnictwa w naszych wydarzeniach. Jest to znakomita okazja do rozwoju osobistego w inspirującym środowisku. Wszystkie wydarzenia odbywają się w siedzibie Fundacji „Auxilium” przy ul. Legionów 30 (II piętro) w Tarnowie. W przypadku jakichkolwiek pytań lub chęci zapisania się na wybrane wydarzenia, prosimy o kontakt z naszym sekretariatem pod numerem telefonu: 14 692 00 74 (poniedziałek-piątek, godz. 12:00-16:00) lub mailowo: laboratorium@1815.pl Serdecznie dziękujemy za Państwa zainteresowanie naszą ofertą i z niecierpliwością oczekujemy na Państwa udział w warsztatach i szkoleniach. Razem możemy tworzyć lepszą przyszłość dla naszego miasta!

Zespół Fundacji Auxilium

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W FUNDACJI „AUXILIUM” W LUTYM 2024 R.

 

1. Wsparcie psychologiczne dla rodziców
Opis: Profesjonalne porady i wsparcie dla rodzin, dostosowane do indywidualnych potrzeb i wyzwań.

2. Kino z misją
Opis: Projekcje filmowe i dyskusje, które otwierają na nowe perspektywy rozumienia globalnych nierówności oraz poszukiwania rozwiązań społecznych.

3. Zarządzanie sobą w czasie.
Opis: Warsztaty wprowadzające uczestników w świat technik zarządzania czasem, aby zwiększyć osobistą efektywność.

4. Wieczory psychologiczne
Opis: Cykl spotkań z ekspertami psychologii, na których omówione zostaną tematy takie jak granice bezpiecznego korzystania z Internetu, sposób na życie z sensem, przemoc i cyberprzemoc rówieśnicza oraz uleganie ograniczającej sugestii i naciskowi grupy, której jest się członkiem („groupthink”).

5. Empatia w komunikacji
Opis: Sesje, które pomogą rozwijać umiejętności empatycznego komunikowania się, kluczowe w budowaniu trwałych relacji.

6. Warsztaty i terapia małżeńska
Opis: Interaktywne sesje mające na celu umocnienie więzi małżeńskich i rodzinnych przez skuteczną komunikację i wzajemne zrozumienie.

7. Pracownia Rozwoju Osobistego
Opis: Spotkania motywacyjne, zachęcające do samorozwoju i odkrywania własnych możliwości.

8. Salonik gier planszowych
Opis: Integracyjne spotkania z grami planszowymi, które pobudzają umysł i wspierają społeczną kooperację.

9. Coaching indywidualny
Opis: Sesje face-to-face, oferujące wsparcie w realizacji osobistych i zawodowych celów.

10. Klub Seniora
Opis: Dedykowane seniorom spotkania edukacyjne i integracyjne, które łączą pokolenia.

11. Rówieśnicza interwencja kryzysowa
Opis: Warsztaty dla uczniów od 13 roku życia, mające na celu przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i skutecznego wsparcia swoich przyjaciół i znajomych w trudnych chwilach.

12. Ekrany? Korzystam z głową!
Opis: Warsztaty dla uczniów klas VII, VIII oraz szkół ponadpodstawowych na temat edukacji w zakresie wpływu urządzeń ekranowych na nasz nastrój i poczucie szczęścia.

13. Jak oswoić smartfon i nie dać się złapać w wirtualną Sieć?
Opis: Warsztaty dla uczniów klas IV – VI, które pomogą zrozumieć i nauczyć się korzystać z mediów cyfrowych w sposób bezpieczny i rozwijający.

15. Tata na medal
Opis: Seria Warsztatów Rodzicielskich dla Ojców – praktyczne warsztaty z Ojcostwa i Wsparcia Rodzinnego.

16. Podstawy zarządzania projektami
Opis: Warsztaty, które pozwolą odkryć tajniki efektywnego planowania, organizowania i prowadzenia projektów w każdym środowisku, z uwzględnieniem projektów społecznych.

17. Rodzina w cyfrowym świecie
Opis: Spotkania dla rodziców i seniorów, podczas których uczestnicy dowiedzą się, co warto wiedzieć, aby bezpiecznie i zdrowo korzystać z nowych technologii.

18. STOP agresji w szkole
Opis: warsztat skierowany do uczniów szkół średnich. Ten dwuczęściowy program, trwający łącznie 90 min., ma na celu przeciwdziałanie agresji w środowisku szkolnym poprzez edukację i rozwój umiejętności interpersonalnych.

***

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w naszych wydarzeniach. To doskonała okazja do rozwoju osobistego, wymiany doświadczeń i zdobywania nowej wiedzy w inspirującym środowisku.

 

Comments are closed.

Shopping Basket