Psychotramatolog

Psychotraumatolog, pedagog-psychoprofilaktyk w Poradni Specjalistycznej „Arka”

Szanowni Państwo.

Miło nam poinformować, iż w maju br. dyżury w Poradni Specjalistycznej „Arka” w Boguchwale rozpocznie psychotraumatolog, pedagog-psychoprofilaktyk. Poniżej przedstawiamy informacje o zakresie świadczonej pomocy.

***

Psychotraumatolog

Wsparcie osób w sytuacjach traumatycznych, rozmowy wsparciowe, poradnictwo, pomoc dla osób z doświadczeniem traumy, sytuacji w której powstało zagrożenie życia lub zdrowia. Wsparcie w zakresie analizy zjawisk stresu, kryzysu, traumy, przemocy, psychoonkologii, samobójstw, urazy, wypadki, żałoba. Szczegółowe wsparcie dla osób, które doświadczyły ostrej reakcji stresowej oraz zespołu stresu pourazowego.

 ***

Pedagog-psychoprofilaktyk

Wsparcie pedagogiczne, terapia pedagogiczna, terapia wychowawcza zgodna z zaistniałym problemem wychowawczym mająca na celu wzmocnienie zachowań pożądanych w społeczeństwie.

 • spotkania indywidualne – praca z wychowankiem, działania wychowawcze mające na celu zminimalizowanie problemu poprzez np.:
  • tworzenie możliwości odreagowania emocji i napięć, sytuacji trudnych,
  • zwiększenie poczucia własnej wartości, poznawanie swoich mocnych stron, talentów,
  • kształtowanie umiejętności rozpoznawania własnych i cudzych uczuć oraz ich prawidłowego wyrażania i bezpiecznego odreagowywania,
  • nabywanie umiejętności skutecznego porozumiewania się,
  • wypracowywanie sposobów radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i konfliktami,
  • wspomaganie dzieci i młodzieży w rozwoju i funkcjonowaniu społecznym, uczenia się określonych ról społecznych, współdziałania i współpracy z innymi kolegami/koleżankami,
  • komunikacja interpersonalna.
 • zajęcia grupowe – 6-8 osób; w zależności od podobieństwa zaistniałego problemu, omawianego tematu i kategorii wiekowej przyjmują formę zajęć stolikowych, odgrywanie dram, zajęć plenerowych.
 • działania profilaktyczno – prewencyjne mające na celu opóźnienie inicjacji oraz zniechęcenie młodego człowieka do spożywania substancji psychoaktywnych, alkoholu, narkomani, zagrożenia XXI w., współpraca z instytucjami profilatyczno prewencyjnymi.
 • treningi umiejętności społecznych (TUS).

***

Rejestracja wizyt odbywa się pod numerem telefonu: 17 773 08 09 wew. 1 w godz. od 16.00 do 20.00 Jednocześnie przypominamy i zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami w Boguchwale wszystkich potrzebujących wsparcia lub pomocy w różnych trudnościach życiowych.

Wszystkim, którzy wspierają nas finansowo przekazując darowizny na cele statutowe serdecznie dziękujemy i prosimy o dalszą pomoc. To dzięki Waszej hojności możemy pomagać tym, którzy potrzebują pomocy i wsparcia w różnych trudnościach życiowych:

Fundacja AUXILIUM
Plac Kazimierza Wielkiego 5
33-100 Tarnów

nr konta: 97 1870 1045 2078 1069 8554 0001

 

Plakat - Bezpłatne konsultacje: Psycholog, Ksiądz psycholog, Doradca rodzinny, Terapeuta uzależnień, Duszpasterz, Seksuolog. Telefon 17 773 08 09

Udostępnij

Comments are closed.

Shopping Basket